Cele leczenia

Opierając się na najnowszych wynikach badań naukowych i osiągnięciach technologicznych, pomagam w codziennej walce z nieubłaganie upływającym czasem. Doradzam także w tym, jak zdrowo się odżywiać oraz pielęgnować i troszczyć o własne ciało.

  • Poszerzone naczynka

    Poszerzone naczynka krwionośne na twarzy, szyi i dekolcie, to jeden z najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się do Gabinetu Estamedic nasi Pacjenci. Dermatolodzy i eksperci medycyny estetycznej diagnozując przyczynę poszerzonych naczynek, często stwierdzają, iż objawy mogą stanowić izolowany problem, jednakże bywają też jednymi z oznak wielu chorób, jak na przykład trądziku różowatego.

    Swoistym miejscem występowania poszerzonych naczynek są skrzydełka nosa, gdzie zmiany mogą pojawić się po niepozornym katarze. Najczęściej spotykany przebieg naczynek u pacjentów, ma budowę gwiazdkowatą (popularne „pajączki”). Mogą też przybierać kształt linijny, guzkowaty lub drzewkowaty. W przypadku „pajączków”, które swoje źródło mają głębiej osadzone, istotne jest zlokalizowanie i zamknięcie większego naczynia zasilającego. Dzięki temu, zniwelowany zostaje problem powstawania mniejszych, promieniście rozchodzących się naczynek. 

     

    Skąd się biorą poszerzone naczynka?

    Rozwiń
  • Powiększanie ust

    Jeśli chcesz zmienić dotychczasowy kształt swoich ust, zwiększyć ich objętość, nadać im większą elastyczność oraz sprężystość, zmniejszyć ich asymetrię lub zrekonstruować kształt, to zabieg wypełniania kwasem hialuronowym jest właśnie dla Ciebie! Ten zabieg medycyny estetycznej nie tylko poprawia kontur oraz kształt ust, ale i przywraca ich prawidłowe nawilżenie, wygładza, podnosi kąciki oraz poprawia koloryt warg, niwelując skutki związane z procesem starzenia, czego następstwem zwykle jest odwodnienie czerwieni wargowej.

    • Na czym polega zabieg powiększania ust?
    • Wypełniacze - kwas hialuronowy
    • Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
    • Jak postępować po zabiegu?
    • Jakie mogą wystąpić działania niepożądane?
    Rozwiń
  • Nadpotliwość

    Pocenie się to najważniejszy proces termoregulacyjny organizmu, dzięki któremu w naszym ciele utrzymuje się prawidłowa temperatura, a pojawiające się w nim substancje toksyczne zostają usunięte. Nadpotliwość to istotny problem będący źródłem wielu niekomfortowych i kłopotliwych sytuacji, zarówno w życiu zawodowym, jak i na gruncie towarzyskim.

    Czym jest nadpotliwość?

    Wyróżnić można trzy rodzaje nadpotliwości:

    Jak rozwiązać problem nadpotliwości?

    Rozwiń
  • Oznaki starzenia się skóry

    Pierwsze oznaki starzenia skóry mogą objawiać się pod wieloma postaciami, zaczynając od utraty jędrności i blasku, poprzez pojawienie się niewielkich zmarszczek, a kończąc na opadających policzkach. Kluczowym aspektem pozwalającym spowolnić czas starzenia się skóry jest odpowiednia jej pielęgnacja i jak najwcześniejsza prewencja. Ogromną rolę w tym procesie odgrywa dieta przeciwstarzeniowa i Twój styl życia.

  • Blizny

    Blizna to zmiana, którą tworzy tkanka łączna włóknista, powstała w miejscu urazu lub też w wyniku zabiegu chirurgicznego, oparzenia, ospy czy trądziku. Jest nieodzownym elementem procesu gojenia się rany - miejscu uszkodzonej tkanki pojawia się nowa tkanka ziarnująca. Blizna wyróżnia się swoją strukturą, kolorem, elastycznością, wytrzymałością oraz reakcją na promieniowanie UV.

    Jak sprawić, aby moja blizna dobrze się zagoiła?

    Czym są blizny patologiczne?

    Jak leczyć blizny patologiczne?

    Rozwiń
  • Cellulit

    Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa, postrzegana jest powszechnie, jako defekt skóry natury estetycznej, którego wyróżniającą się cechą jest charakterystyczne pofałdowanie na udach, biodrach, pośladkach, kolanach i piersiach. Oprócz tego, pod skórą powstają często nieregularne zgrubienia i nierzadko bolesne guzki. Problem ten dotyczy niestety przede zwykle 80 – 95% kobiet po okresie dojrzewania płciowego.

    Dlaczego problem cellulitu dotyczy właśnie mnie?

    Czy cellulit pojawia się u mężczyzn?

    Jak pozbyć się cellulitu?

    Rozwiń
  • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej i otyłość

    Nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka może mieć charakter ogólny lub też ściśle dotyczyć określonej części ciała i wtedy mamy do czynienia z otyłością miejscową lub lokalną. Warto sobie uświadomić, że miejscowe nagromadzenie depozytów tłuszczowych nie dotyka wyłącznie  osób z nadwagą, ale bardzo często również kobiet lub mężczyzn z prawidłową masą ciała. Zazwyczaj nadmierne odkładanie się tłuszczu zlokalizowane jest na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach i okolicy nadkolanowej, podbródku, okolicy żuchwy oraz okolic wzgórka łonowego.

    Jaką rolę dla mojego organizmu odgrywa tłuszcz?

    Czym jest otyłość?

    Dlaczego cierpię na otyłość?

    Czy nadmiar tkanki tłuszczowej może być dla mnie niebezpieczny?

    Rozwiń
  • Modelowanie i poprawa owalu twarzy

    W miarę upływu czasu procesu starzenia coraz mocniej oddziałuje na organizm i wpływa na wygląd naszej twarzy. Skóra - na skutek spadku produkcji elastyny i kolagenu - przestaje być jędrna, a kontur twarzy zostaje zaburzony. W wyniku postępujących procesów starzenia się pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia i ubytki objętościowe. Widoczne staje  się także tzw. „opadanie skóry”.

    Jakie zmiany owalu twarzy obserwujemy?

    Jakie są przyczyny zmiany owalu twarzy?

    Jakie są sposoby na modelowanie konturu twarzy?

     

    Rozwiń
  • Niedoskonałości okolicy oczu - cienie i obrzęki pod oczami

    Obrzęki oczu i cienie - to problem wielu osób, niezależnie od płci i wieku. Czasem czynniki odpowiedzialne za nie są dziedziczne, przez co niwelowanie defektów okolic  oczy jest utrudnione i może potrwają nawet wiele tygodni. Najczęściej jednak zmiany w okolicach oczu jedynie kwestią estetyczną i mają charakter chwilowy. Niedoskonałości okolicy oczu mogą być także objawem choroby, więc lepiej nie lekceważyć tego rodzaju objawów.

    O czym mogą świadczyć cienie i obrzęki pod oczami?

    Czym są opuchnięcia powiek?

    Cienie pod oczami

    Dlaczego pod moimi oczami powstają cienie?

    Jak pielęgnować skórę okolic oczu?

    Rozwiń
  • Poszerzone naczynia krwionośne na nogach

    Doskonale zdajemy sobie sprawę, że tzw. „pajączki” (teleangiektazje), pojawiające się na nogach spędzają wielu kobietom sen z powiek. Nieładne pękające naczynka krwionośne, które występują na łydkach, udach, a czasem nawet na twarzy, co prawda nie są bolesne i dokuczliwe, ale nie można ich w żaden sposób lekceważyć. Pamiętaj, że jeśli nie rozpoczniesz prawidłowej profilaktyki i nie podejmiesz leczenia, to mogą się stać niebezpieczne dla zdrowia.

    Czym są pajęczaki? Czy to choroba?

    Skąd się biorą pękające naczynka?

    Jak poradzić sobie z problemem poszerzonych naczyń krwionośnych na nogach?

    Rozwiń
  • Skóra sucha i pozbawiona blasku

    Suchość skóry może objawiać się niezależnie od wieku, płci czy też typu cery u każdej osoby. Zaobserwowana suchość skóry to ważny komunikat alarmujący o zaburzeniu lub spadku wydolności bariery naskórkowej, którą tworzą płaszcz hydrolipidowy (naturalny czynnik nawilżający) oraz lipidy spoiwa międzykomórkowego.

    Jakie uciążliwe objawy towarzyszą suchości skóry?

    Dlaczego moja skóra jest sucha i pozbawiona blasku?

    W jaki sposób można leczyć suchość skóry?

    Rozwiń
  • Starzenie się dłoni

    Nasze dłonie to jeden z najbardziej widocznych atrybutów urody, który bardzo dużo o nas mówi. Poniekąd na podstawie skóry dłoni można ocenić, czym dana osoba zajmuje się  zawodowo, stwierdzić czy np. pracuje fizycznie czy może umysłowo, a nawet w jakim jest wieku. Wiele osób poświęca sporo uwagi dłoniom rozmówcy i ich stopniu zadbania. Skóra dłoni znacznie szybciej traci sprężystość i jędrność, niż pozostałych części ciała. Wraz z upływem czasu staje się coraz to cieńsza, pojawiają się przebarwienia i stopniowo zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa.

    Dlaczego moje dłonie wyglądają tak staro?

    Jakie są objawy starzenia się skóry dłoni?

    Jak spowolnić proces starzenia się skóry dłoni?

    Jak zadbać o skórę?

    Rozwiń
  • Starzenie się ust i okolicy ust / odmłodzenie okolic ust

    Usta, podobnie jak pozostałe części Twojego ciała, podlegają tym samym, nieuniknionym procesom starzenia się. Pamiętaj jednak, że możeszznacząco wpłynąć na ich spowolnienie oraz zmniejszyć niekorzystne dla Twojego wyglądu i samopoczuciaskutki upływu czasu. Starzenie się w okolicy ustprzebiegazdecydowanie szybciej niż innych części ciała, z uwagi na ich specyficzną budowę oraz z powodu naszych nawyków i nałogów. Na proces starzenia się twarzy ogromny wpływ mają genetycznie zakodowane cechy zarówno wargi górnej, dolnej, jak i czerwieni wargowej, uzębienia oraz okolicy żuchwowej.

    Dlaczego moje usta są tak wrażliwe i szybko się starzeją?

    Co zrobić, aby spowolnić proces starzenia się moich ust?

    Rozwiń
  • Trądzik

    Trądzik to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim przewlekła choroba, nasilająca się w okresach remisji. Najczęściej ma przebieg łagodny lub też średni, a u kilkunastu procent chorych diagnozuje się przypadki ciężkie. Nie da się prognozować czasu trwania trądziku. Najczęściej jest to okres od 3 do 5 lat, bywają jednak przypadki, w których trądzikowe zmiany na skórze utrzymują się dłużej niż 10 lat.

    Kogo dotyka problem trądziku?

    Jak powstaje trądzik?

    Jakie są przyczyny wystąpienia trądziku?

    Jakie są najważniejsze objawy choroby trądzikowej?

    Jak leczyć trądzik?

    Rozwiń
  • Wiotkość skóry

    Elastyczność skóry to właściwość, której cechą charakterystyczną jest rozciągliwość. Umożliwia odwracanie odkształceń skóry i gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Efektem utraty elastyczności skóry jest wiotczenie i mniejsza plastyczność. Pierwsze oznaki wiotczenia skóry objawiają się stosunkowo wcześnie, głównie na cienkiej skórze wokół oczu, w postaci tzw. „kurzych łapek”, bruzd wokół nosa i ust.

    Jakie są pierwsze objawy wiotczenia skóry?

    Kiedy moja skóra staje się wiotka?

    Rozwiń
  • Wypadanie włosów, łysienie

    Niezależnie od płci i wieku, utrata włosów stanowi nie tylko ogromny dyskomfort oraz problem kosmetyczny, ale może także stać się źródłem obniżenia nastroju, poczucia własnej wartości oraz samooceny. Głowa dorosłego człowieka pokryta jest przez ok. 100-150 tys. mieszków włosowych. W trakcie codziennej pielęgnacji (np. mycia czy czesania)
    wypada nam ok. 100 włosów telogenowych. Zjawisko to jest całkowicie naturalne i nie powinno budzić naszego niepokoju, gdyż nie wpływa na gęstość włosów.  Natomiast już większa, obserwowalna utrata włosów może prowadzić do łysienia. Przejściowa utrata włosów może być przejawem reakcji organizmu na nadmierny stres, dietę, zmiany hormonalne oraz pór roku.

    Jaka jest specyfika funkcjonowania mieszków włosowych?

    Jakie typy oraz rodzaje łysienia możemy wyróżnić?

    Jakie są przyczyny wypadania włosów?

    Kogo dotyka łysienie fizjologiczne?

    Kto podatny jest na łysienie androgenowe?

    Na czym polega łysienie plackowate?

    Jak leczyć problem wypadania włosów?

    Rozwiń
  • Zmarszczki

    Twoja skóra wraz z wiekiem traci swoją unikatową elastyczność i sprężystość. Włókna kolagenu i elastyny stają się słabsze, maleje aktywność gruczołów potowych i łojowych, a komórki skórne coraz łatwiej ulegają odwodnieniu. To nie jedyny postępujący proces, jakiego doświadcza Twoja skóra twarzy: mięśnie podtrzymujące jej owal ulegają osłabieniu, w efekcie czego powieki zaczynają opadać, a policzki obwisać. Natomiast produkcja nowych komórek skóry staje się coraz wolniejsza przez co na twarzy, szyi i dekolcie pojawiają się pierwsze zmarszczki – tzw. bruzdy i fałdy skórne. 

    Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

    Jakie rodzaj zmarszczek wyróżniamy?

    Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

    BOTOX - to nie jedyny sposób na zmarszczki!

    Rozwiń
  • Zmęczona twarz

    Nie tylko zmarszczki powodują, że nasza twarz wygląda staro czy też sprawia przedwcześnie postarzałej. W procesie starzenia dużą rolę odgrywa zanik podściółki tłuszczowej w skórze oraz wiotczenie mięśni tworzących rusztowanie dla naszej skóry. Efektem jest zanikanie struktur twarzy, a towarzysząca utrata elastyczności prowadzi do utraty właściwych proporcji w obrębie twarzy, zmiany powiek górnych i dolnych, powstawania worków i cieni pod oczami, a także pogłębianie bruzd nosowo-wargowych oraz powiększanie się tzw. „chomików”.

    Dlaczego moja twarz wygląda na zmęczoną?

    Rozwiń
  • Znamiona skórne

    Znamiona, które potocznie nazywa się pieprzykami, to zmiany na skórze będące skupiskami melanocytów, czyli komórek barwnikowych. Jeśli zaobserwujesz, że Twoje znamiona zmieniły kształt lub kolor, to warto od razu zareagować. Dlatego, spoglądając w lustro warto sprawdzić, czy na naszym ciele nie zaszły jakieś zmiany. Bywa, że w obrębie niektórych znamion może rozwinąć się czerniak, czyli złośliwy nowotwór skóry.

    Jak obserwować swoje znamiona i na co zwracać uwagę?

    Rozwiń
  • Przebarwienia skóry - Melasma

    Niezależnie od tego czy lubisz się opalać, Twoja skóra posiada swój własny, naturalny kolor, który określany jest mianem pigmentacji. Za kolor odpowiada melanina, czyli pigment produkowany w skórze w trakcie procesu melanogenezy przez komórki zwane melanocytami. Przebarwienia skóry to złogi melaniny, pojawiające się w naskórku lub w naskórku oraz skórze właściwej. Są to głównie piegi (Ephelides), plamy soczewicowate (Lentigines) oraz ostuda (Melasma), występująca głównie u kobiet. Przebarwienia skóry mogą wynikać z zaburzenia jakości i ilości melaniny w naszym organizmie.

    Dlaczego na mojej skórze pojawiają się przebarwienia?

    Czym są przebarwienia skóry?

    Jakie rodzaje przebarwień występują na skórze?

    Jak leczyć przebarwienia skórne?

    Jak unikać przebarwień skóry? Poznaj sposoby na skuteczną profilaktykę!

    Rozwiń
  • Rozstępy

    Rozstępy to rodzaj blizny o wrzecionowatej i pomarszczonej strukturze, która powstaje w wyniku pogłębiających się dysproporcji, pomiędzy wytrzymałością skóry, a siłami ją rozciągającymi. Choć w żaden sposób nie upośledzają funkcji Twojego organizmu, to stanowią ogromny problem natury estetycznej. Mimo że rozstępy dotykają obu płci, to najczęściej występują jednak u kobiet. Zazwyczaj pojawiają się na pośladkach, udach, biodrach brzuchu, piersiach oraz w okolicach barków.

    Skąd biorą się rozstępy?

    Jak wyleczyć i uporać się z problemem rozstępów skóry?

    Rozwiń
Cennik
Do góry
Znany lekarz
Mój Blog