Joanna Gawlikowska

Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

 

Studia lekarskie ukończyłam w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kwalifikacje oraz wiedzę z zakresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, czyli poszukiwań metod spowalniania i odwracania procesu starzenia się, zdobyłam w trakcie studiów podyplomowych „Medycyna Estetyczna dla Lekarzy” w GWSH w Katowicach. W mojej pracy dyplomowej badałam Wpływ diety na stan i starzenie się skóry oraz sposoby spowolnienia procesów starzeniowych.

 

 • Anti-Aging Medicine

  Ukończyłam szkolenie organizowane przez World Society of Anti-Aging Medicine (WOSAAM) i Polskie Towarzystwo Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej, które pozwoli mi uzyskać Międzynarodową Specjalizację z Medycyny Przeciwstarzeniowej. Jest to nowa i niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która skupia się przede wszystkim na wczesnym zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym oraz utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia. Dzięki właściwej terapii i zachowaniu odpowiedniego stylu życia, można istotnie spowolnić proces starzenia się organizmu oraz poprawić zdrowie pacjentów.

   

 • Pasja

  Moją pasją jest medycyna żywieniowa, która pozwala efektywnie ocenić potrzeby żywieniowe pacjenta i zaproponować konkretne zmiany w diecie w celu zapobieżenia lub złagodzenia różnego rodzaju chorób. Wiedzę dotycząca dietetyki i medycyny żywieniowej poszerzyłam w trakcie studiów podyplomowych " Żywienie w zdrowiu i chorobie" w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej codziennej praktyce skupiam się także na aktywnej promocji zdbrowia, gdyż uważam, że prawidłowe odżywianie jest podstawą dobrego zdrowia i długowieczności.

  Dzielę się zdobytą wiedza i praktyką w zakresie medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej oraz dietetyki. Prowadziłam zajęcia dydaktyczne w oparciu o autorski program nauczania  w Małopolskiej Wyższej Szkole im.J. Dietla w Krakowie. Jako wykładowca prowadzę obecnie zajęcia w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego AWF na kierunku kosmetologii Wydziału Rehabilitacji Ruchowej. 

  Prowadzę także blog https://drgawlikowska.pl/ Staram się tam opowiedzieć o zdrowym stylu życia i sposobach by zachować młodość jak najdłużej a także by czuć się dobrze i mieć dużo energii. Opowiadam o tym co przynosi szczęście i radość. Uchylam moją kuchnię i to czym żyję na co dzień. Ten Blog jest po prostu odbiciem mojego życia!
  Zapraszam serdecznie!!!

   

 • Konsultantka LEAP

  Jestem także licencjonowanym konsultantem programu nadwrażliwości pokarmowych LEAP (Lifestyle Eating And Perfomance), który poprzez wykonanie testu MRT (Mediator Release Test) pozwala na wypracowanie nowego stylu odżywiania, likwidującego i osłabiającego objawy chorobowe oraz zmniejszając stany zapalne wynikające z nadwrażliwości pokarmowych.

   

 • Kursy i szkolenia

  Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, pierwszej organizacji w Polsce, która z medycznej perspektywy zajmuje się jakością życia pacjenta rozumianą, jako połączenie zdrowego organizmu z estetycznym wyglądem oraz zdrowym trybem życia. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości PTLO. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, dotyczących medycyny estetycznej, żywieniowej oraz medycyny przeciwstarzeniowej. 

 • Aktywność zawodowa i działalność edukacyjna

  Gabinet medycyny przeciwstarzeniowej oraz estetycznej Estamedic oraz serwis SpowolnijCzas.pl utworzyłam, jako wyraz mojej ogromnej pasji. Za pośrednictwem tej strony promuję zdrowe odżywianie, pielęgnację i troskę o własne ciało oraz aktywny styl życia. 

  Staram się pomóc moim Pacjentom w ich codziennej walce z nieubłaganie upływającym czasem, opierając się na najnowszych badaniach naukowych i osiągnięciach technologicznych na rzecz spowalniania procesów starzenia.

Cennik
Do góry
Znany lekarz
Mój Blog