Test MRT

Test MRT, czyli Mediator Release Test, jest najbardziej wiarygodną metodą wykrywania nadwrażliwości na składniki pokarmowe, leki oraz różnego rodzaju substancje. Wyniki testu pozwalają określić stopień reakcji organizmu na poszczególne elementy pokarmowe. Warto więc sprawdzić, czy problem nietolerancji pokarmowych nie oddziałuje także i na nasze zdrowie.


Testy MRT na nietolerancje pokarmowe

Efektem nietolerancji pokarmowej mogą być często bagatelizowane przez nas objawy, takie jak ból brzucha, głowy lub problemy z wagą. Paradoksalnie nie zawsze ujawniają się one tuż po spożyciu szkodliwego składnika, dlatego też zdiagnozowanie rodzaju nietolerancji na jaką cierpimy może być niemożliwe do samodzielnego wykrycia. Ponadto nietolerancje powiązane są z pewną grupą produktów spożywanych w sporych ilościach. Warto więc sprawdzić, czy ten problem nie dotyczy także i nas.

Jak zdiagnozować nietolerancje i nadwrażliwość pokarmową?

Test MRT, czyli Mediator Release Test, jest najbardziej wiarygodną metodą wykrywania nadwrażliwości na składniki pokarmowe, leki oraz różnego rodzaju substancje. Wyniki testu pozwalają określić stopień reakcji organizmu na poszczególne elementy pokarmowe. W teście branych jest pod uwagę aż 170 alergenów.

Kolejny krok to program LEAP

Następnie, dzięki nowatorskiemu programowi LEAP (Lifestyle, Eating and Performence), tworzymy spersonalizowany plan dietetyczny oparty na eliminacji pokarmów reaktywnych, zmniejszenia objawów i stanów zapalnych związanych z nadwrażliwością, który uspokoi układ immunologiczny naszego organizmu.

Dlaczego warto wykonać test MRT?

Podczas codziennego jedzenia dostarczamy organizmowi składniki z zewnątrz, o obcych antygenach, co pobudza do reakcji układ immunologiczny. Jeśli spożywamy konkretny składnik zbyt często lub w zbyt dużych ilościach, może wywołać nietolerancję. Organizm broni się, tworząc stany zapalne. Mechanizm powstawania reakcji na spożyte składniki sprawia, że objawy mogą pojawić się nawet do 3 dni po ich dostarczeniu do organizmu.

Kiedy wykonać test MRT?

Wykonanie testu MRT zaleca się wszystkim w ramach profilaktyki, zwłaszcza osobom cierpiącym na choroby przewlekłe:
cukrzycę typu II, zaburzenia lipidowe, otyłość, nowotwory, zespół jelita wrażliwego, choroby zapalne jelit, refluks, astmę, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, fibromialgię, choroby autoimmunologiczne, bielactwo, zaburzenia odporności.

Warto także wykonać test, jeśli występują objawy, takie jak:

trudności w utrzymaniu stałej wagi,
wykwity skórne, trądzik,
trudny do opanowania apetyt na słodki smak i proste węglowodany,
problemy trawienne: bóle brzucha, wzdęcia, zgaga, odbijanie, gazy, zaparcia, biegunki, świąd odbytu,
osłabienie, uczucie chronicznego zmęczenia,
trudności w koncentracji,
nadmierna senność w dzień, bezsenność w nocy,
podkrążone oczy,
obrzęki,
łysienie,
nadmierne wydzielanie śluzu: chronicznie przekrwiony nos, wyciek z nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z dróg oddechowych, zatkany nos, zatkane lub swędzące uszy,
objawy ze spektrum autyzmu, ADHD, nadpobudliwość, zespół niespokojnych nóg,
zaburzenia płodności,
trudności w utrzymaniu ciąży.

Jak przebiega test MRT?

Test MRT przeprowadza się na podstawie badania krwi i polega on na pomiarze objętości komórek immunologicznych krwi ioraz płynu pozakomórkowego. Wcześniej jednak poddaje się je działaniu konkretnych składników pokarmowych. Badane są wszystkie mediatory, jakie powstaną w obwodowych komórkach krwi. Zdaniem licznych badań i fachowej literatury, to mediatory odpowiadają za stany zapalne i wszystkie ich następstwa, a nie jak powszechnie się uważa przeciwciała IgG.
Pomiarów dokonuje się najdokładniejszą z dostępnych opatentowanych technologii pomiarowych – Ribbon Impendance Technology. Wynik testu i jego szczegółowe objaśnienie dostarczane są w ciągu kilku dni.
Następnie, podczas konsultacji z pacjentem, ustalana jest indywidualna dieta wykluczająca szkodliwe pokarmy i składniki. Nie jest monotonna i restrykcyjna, jej celem jest likwidacja przewlekłych stanów zapalnych oraz uciążliwych objawów.

Jakie są efekty programu LEAP?

Program ten może być stosowany przez całe życie, a ponieważ znacznie wpływa na poprawę jego jakości, wiele osób szybko się do niego przyzwyczaja. Dzięki niemu zyskują lepsze samopoczucie, łatwiej osiągają prawidłową wagę. Zmniejsza się też ryzyko wielu chorób, także nowotworowych.


Test MRT a otyłość

Bagatelizowana nietolerancja pokarmowa może doprowadzić do utraty wagi lub do otyłości, przyczyniając się też do stanu zapalnego jelit i zaburzeń wchłaniania. Zdarzają się także inne zaburzenia, takie jak nieprawidłowe procesy metaboliczne czy zaburzenia w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dzięki programowi MRT szkodliwe składniki zostają wykluczone diety, a waga wraca do normy.
Test nietolerancji pokarmowych pozwala szybko powrócić do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a możliwość konsultacji ze mną pozwoli, jak najlepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia wykorzystać pozyskaną wiedzę.

Do góry
Promocje
Znany lekarz
Mój Blog